parallax background

První zastávka prvního turné

A co baví tebe?
21.11.2016

Čau lidi, jmenuju se Savec, hraju v kapele Brutální Jahoda na baskytaru a rozhodl jsem se (rozhodování trvalo asi tak rok a půl 🙂 ), že Vám pomocí tohohle blogu přiblížím zákulisí naší kapely a občas se s Vámi podělím o některé zážitky z našich nesmyslných dobrodružství a cest.

Dnešní první blog bude symbolicky o první zastávce našeho prvního tour, které jedeme s kamarády ze skupiny Náhodný Výběr.
Takže to vezmeme všechno popořadě. Po dlouhý a náročných přípravách přišel konečně den D. Bylo to tu. Sedím před zkušebnou, sraz naplánovaný na 17:00, koukám na mobil, kde vidím 17:15. Jsem tu sám. Klasika. Po chvilce přijíždí Martin a i s autem se schováváme Fílovi, a chceme mu nakecat že jsme už odjeli, aby nechodil pořád pozdě. Nezabírá to. Filip nás totiž hned našel a jsem si skoro jistej, že příště přijde pozdě zase. Je mi to celkem jedno, jen prostě nesnášim někde na něco čekat. Odjíždíme směr Jindřichův Hradec, kde se potkáváme se zbytkem kapely a zjišťujeme, že nemáme plachtu. Nevadí. Vezmeme jí příště, vždyť se to přece neposere :-D. Cestou do Českých Budějovic se ještě zastavujeme v Kauflandu v Třeboni a nakupujeme „náboje“ v podobě rumů a starý myslivecký. V tu chvíli ještě netušíme, že kluci z Náhodnýho mají flotilu asi tak dvakrát větší než my :-D.

Dobře naladěni provedeným nákupem načínám na zbytek cesty bílé víno, které chutná jako nálev do nakládaných okurek, ale vypadá to, že ten den nám náladu nezkazí vůbec nic. Po pár menších zajížďkách dorážíme do klubu. Vystupujeme z auta, zdravíme se se všemi člen tour a štrádujeme si to do backstage, kde nás čeká šok. Na stole v backstage máme tolik alkoholu, že jsme rovnou smíření s tím, že domů pojedeme absolutně na krupici, jestli tedy vůbec pojedeme. Probíhají přípravy, na podiu už zvučí kapela Quiet, lidi začínají pomalu chodit. My pijeme. Řeší se pár technických věcí, alkohol teče proudem a pomalu nastává čas, kdy začnou hrát kluci z Náhodnýho. Posilněni alkoholem jdeme pařit na parket a u písničky Romantička se i vydrápáváme na podium a snažíme se zpívat do mikrofonů. Ohromně nás to baví. Postupem času si uvědomujeme, že každou chvilku půjdeme hrát taky, ale piva je ještě dost a tak nás to moc netrápí. Najednou nastává čas hraní. Připravuju si basu a kombo, a cítím jak mi mravenčí v nohách. Kouknu na druhou stranu podia a zaplavuje mě pocit radosti. Yes! Nejsem na tom nejhůř! Odehraný set byl na množství alkoholu celkem povedený, obzvláště bych vyzdvyhnul můj a Komkyho pád a to, že písničku Párty pokračuje hrajeme dvakrát a to dokonce po sobě. Po té balíme věci a já osobně mám od té doby tmu. Z vyprávění vím, že obě kapely chladnokrevně rozprášili svoje flotily v backstage, ale taky to, že jsem nakonec v Budějovicích spal i když jsem původně nechtěl.

Jako ponaučení z první zastávky turné nám je to, že nesmíme tolik pít, ale nadruhou stranu to byla pořádná sranda a kvůli tomu to všichni děláme, takže vlastně pít asi musíme. Navíc kluci z Náhodnýho jsou stejní bohémové jako my a proto se už teď nemůžu dočkat dalších zastávek turné, které budou v Karlových Varech a Nové Včelnici.

fb_uvodka
Zastávky Brutální výběr TOUR

 

X