parallax background

Příběhy našich songů

Nikdy to nevzdávej
17.1.2017
Jak se dostaly housle do kapely?
19.3.2017

Čágo belo šílenci.

Při tomhle starodávným pozdravu Terky Pergnerovic se mi vždycky vybaví pár vzpomínek. První z nich je na Terku samotnou, protože jsem byl do ní asi v 8-mi letech setsakramentsky zabouchlej a plánoval jsem nám velkou společnou budoucnost ve vile Vyvolených, druhá je na Fílu, páč tenhle pozdrav mi před pár měsíci připomenul právě on a jako většina věcí, co Fíla řekne to bylo prostě totálně v nečekanou chvilku a taky totálně zabitý. No nic. Možná si říkáte, že jsem docela dlouho nic nepsal, co? Je to tak. Rád bych vám řekl, že jsem nepsal, protože jsem byl zachraňovat pandí mláďata z hořících pralesů v Asii, ale bohužel to byl trochu kratší a smutnější příběh. Já se na to totiž prostě vyžvejk. Ano, jsem padouch, přiznávám. Sypu si popel na hlavu. Tím spíš vám to ale chci vynahradit v dnešním blogu!

Bude se týkat našeho nového Cd s názvem „Čeho se bojíš?“, které už je mimochodem hotové a čeká jen na to až doděláme lyrics videa a dalších pár maličkostí! Těšte se je to super a já sám jsem z toho absolutně nadšenej! Ale k věci. Každou písničku, která na albu bude, sem napíšu a k ní pár vět o tom, o čem je, jak se vůbec dostala na svět a tak. Get ready to fucking rock? Jo? Tak teda začínáme!

 

  1. STÍN – S nápadem na tuhle písničku přišel úplně první Anty. Napsal refrén a už dlouho se říkalo, že uděláme něco motivačního a trochu vážnýho. Když Anty přinesl refrén a hudbu, tak mi celkem spadla čelist. Ta písnička je totiž mega, extra nasraná už od prvních úderů paliček do bubnů a proto nemohla jít jinam, než na první místo celýho cédečka. Mimochodem je to z nových jedna z mých nejoblíbenějších.
  2. REFLEKTORY – Ač se to nezdá, tak písnička Reflektory není textově tak úplně o drogách. Psal jsem jí, když jsem byl smutnej a chtěl jsem v ní vyjádřit pocit toho, když vám o něco strašně moc jde a nakonec se to stejně posere jak může, ten pocit bezmoci a naštvání. K tomuhle songu se totiž hodí ta věta, na kterou jsem poslední dobu v českým hudebním rybníčku docela alergickej a to sice “ Každej si v ní najde co chce“.
  3. MIMO DOSTŘEL – Mimo dostřel je psanej v době, když jsem si přál aby na světě nebyla už nikde žádná holka. Bylo to tím, že jsem si svojí debilitou udělal průser hned u dvou a docela jsem byl vytočenej sám na sebe. Po pár hodinách mi ale došlo, že bez holek by byl ten svět vlastně ještě víc na prd než je teď, a že my jakožto parta buranů, co po světě ze všeho nejradši běhá a pije pivo, by bez holek vydržela naživu asi tak tejden.
  4. DOKUD DEJCHÁM – Tenhle song nikdo z vás nemohl nikdy slyšet na koncertě a na albu to bude absolutní novinka. Je to textově celý Komkyho práce a písničku jako takovou mám taky moc rád. Komky mi říkal, že jí psal, když  byl z něčeho špatnej a na tom songu to jde taky dobře vidět. Je sice pomalejší, ale od začátku do samotnýho konce hltáte slovo od slova ani nevíte jak. Už jsem moc zvědavej na to jaký na ní budou ohlasy.
  5. SITUACE NEJISTÁ – Budete se divit, ale tahle písnička je překvapivě, jak jinak, počkejte si – O HOLKÁCH. Je rychlá, pařící a textově je to moje práce. Je to klasickej model, kdy kluk potká holku, pak se na ní vybodne a před barákem jí pořvává na balkón, že stejně bude sám a že jejich láska je situace nejistá. Další z mojich favoritů desky.
  6. ČEHO SE BOJÍŠ? – Jestli má pro mojí osobu nějáká písnička citovej vztah tak je to tahle. Sice jsem jí nepsal, ale když jsem jí slyšel poprvé, tak mi naběhla husí kůže. Psal jí Tůča. Byl zrovna v hodně na prd období a tak jsem byl rád, že za ním jako kapela jedem. Pokecat a tak. Když jsem přijel, tak v Antyho rukách byla kytara, Tůča seděl na cajonu a po otázce co dělají mi tuhle songu Anty vpálil do uší. Masakr, masakr, masakr. Jak je u Tůči zvykem tak každý slovo je myšlený naprosto upřímně a od srdce. Proto je tenhle název songu i jako název celý desky, protože se každej bojíme něčeho a každej to ze sebe vydáváme ven trochu jinak, ale všichni pomocí hudby.
  7. UŽ ZNÁTE VERONIKU? – Veronika. To jméno mě pronásleduje celej život. Dvě z mejch nejvetších lásek. Song Veronika je o jedný z nich a v tý písničce se slovo Veronika opakuje celkem dostkrát. Jsem zvědavej, jestli to dokáže někdy někdo spočítat :-D. Je taky rychlejší a má dost chytlavej refrén.
  8. PAPÍROVÝ DRACI – Tenhle song jsem psal taky já a je zvláštní v tom, že sám nevím o čem je. Je to taková směsice slov, který dohromady dávají něco co si každej asi dá dohromady trochu jinak. To tajemno se mi na tom líbí, takže doufám, že vaše představivost bude pracovat na 120%.
  9. ONA – Ten song je o tom, že každej kluk má svojí ONU. Je to ta holka, před kterou padne na kolena celej svět a za kterou dáte i svůj život. Doufám, že se v tom hodně lidí našla, protože tahle písnička je opravdu čistě pocitová a  je jediná, která se objevila i v demu “ STARTUJ!“
  10. RŮŽENKA – Akustická písnička, kterou jsem nejen napsal, ale taky v ní zpívám. Napsal jsem jí v době, kdy jsem u holky do který jsem zamilovnej posral co se dalo svojí naprostou demencí a schopností dělat všechno naopak. Tu písničku jsem jí taky věnoval a proto bude navždycky jenom její a my všichni, co jí posloucháme, jsme vlastně jen hosti v jejím světě. Je nazpívaná tak trochu „surově“, což se týká opravdu hlavně zpěvu. Když to ale vezmu z toho pohledu, že tenhle blog je taky psanej dost surově – a jak říká Wolfík „Pouliční češtinou“, tak doufám, že se vám to bude líbit a že Růženka bude příjemnou tečkou celýho alba.

 

Tak jo. Máme to za sebou. Budu rád, když mi napíšete do komentu na jakej song se nejvíc těšíte, nebo jestli by třeba stálo za to udělat v Kamenici v létě křest, kde by nechybělo pár dalších kamarádů z jiných kapel, pivo, koupačka a taky pořádný lahůdky z grilu. Prostě letní mejdan jak má být.

 

To je dneska všechno a budu se těšit zase příště! ČAAAABAAAAS! Teda čágo belo 😀

 

Lůca napsal:

Po tomhle blogu opět natěšenost na CD stoupá výš a výš 🙂 🙂
Jen čekám na ten den, kdy CD vyjde <3 🙂
Tak to už se těším na ten křest 😀 😀
PS: Čekám, kdy se rozhodneš napsat knížku jelikož tvoje blogy opravdu stojí za to si je přečíst :)))

Savec napsal:

No už to bude snad co nejdřív 😀 taky se těšíme, až to budeme moct vyslat do světa 😀 Nevim jestli není knížka moc velký sousto 😀

Lůca napsal:

Zkusit to můžeš vždycky, ne ?? 😃

Lucy napsal:

Myslela jsem, že už se vic těšit na CD nemůžu, ale po přečtení se vážně nemohu dočkat 😀
S tím křestem je to výbornej nápad 😉

Savec napsal:

A ono to ještě jde :-3 proberem to s klukama a křesn snad dopadne! 😀

X