parallax background

Není prezident, jako prezident

Jak se dostaly housle do kapely?
19.3.2017
I muzikanti umí vařit
5.11.2018

Ahoj všichni,

Převelice dlouho jsem do blogu nic nepsal. Omlouvám se vám za to, není to snad proto, že bych nechtěl, jako spíš proto, že jsem nemohl vybrat správný téma. Jako kapela se nezapojujeme do politiky a nikomu neříkáme, koho má volit nebo jaký názor má zastávat. Mám jen potřebu vyjádřit svůj čistě osobní názor a promluvit o tom, co se před prezidentskou volbou děje.

Nebudu tahat špínu na jednoho ani na druhého kandidáta, toho už jsou sociální sítě přehlceny. Zeptám se spíš přímo každého z vás, co teď koukáte do monitoru. Jaké jsou vlastně vaše osobní požadavky na prezidenta?  Zeptal se na to někdy někdo z vás sám sebe? Jestli ne, tak se nad tím prosím zamyslete a nenechte se ovládnout a zviklat tím, co říká někdo jiný, nebo co někdo jiný někde píše. Vy budete házet hlas do urny za vaše jméno a za vaši osobu, ne za toho, kdo vám svůj názor podsunul.

Některé z vás bude zajímat, jak si představuju prezidenta já, když tady dělám chytrýho. Okey, proč bych vám to tedy neměl říct…

Moje představa prezidenta je taková, že by to měl být silný a slušný člověk, který bude sloužit státu a bude brát svojí funkci vážně. Prezident si musí vážit všech lidí v jeho zemi, nesmí je urážet a musí být maják, kterého se každý chytne, když bude rozbouřený moře. Prezident by také měl znát zákony své země a jednat v zájmu svého nejlepšího vědomí a svědomí. Prezident musí znát a respektovat ústavu. Prezident musí být někdo, kdo dokáže lidi spojit a kdo bude vzor pro nejmenší školáky i nejstarší starce. Prezident musí být ten, kterého když uvidíte, ucítíte respekt a majestátnost. Z prezidenta musí čišet dobro, ale zároveň musí být nekompromisní v důležitých otázkách.

Takhle si prezidenta představuju já. Nejsem naivní a vím, že oba kandidáti jsou přece jenom taky lidi a že takovýto ideál nebude ani jeden z nich. I když mám svého favorita, tak při jeho prohře pokorně a s respektem uznám demokratické vítězství toho druhého, bez toho abych ho zbytečně urážel. Uznávám totiž demokracii a myslím si, že lidi musí držet spolu a ne na sebe kydat hnůj.

Jsme v jedný zemi, tak pojďme táhnout za jeden provoz a uprostřed všeho toho hnusu a špíny ukázat, že to může jít i bez urážek, agrese a nenávisti. To z nás přeci dělá lidi :-).

Zatím se mějte a ať vyhraje ten nejlepší.

Savec

X