parallax background

Nadčasovej příběh

Svátky všech opilců
30.11.2016
Dvanula jednasedm
1.1.2017

Docela dlouho jsem přemýšlel o čem vám napíšu další blog a nakonec jsem se rozhodl ho napsat o knížce „Malý princ“. Zaprvé o ní máme s Jahodou stejnojmennou písničku a za druhý jí mám tak rád, že je to asi moje nejoblíbenější knížka. Proto jsem si malýho prince nechal vykérovat. Na úplný začátek jí ale chci doporučit všem kdo jí ještě nečetl. Není až tak dlouhá, ale je v ní tolik pravdy a tolik věcí na přemýšlení, že to snad na jeden bídnej lidskej živůtek nestačí.

 

Teď už ale jedno po druhym. K této knížce a jejímu příběhu jsem se dostal na střední škole (což vám trošku kecám, protože mi jí četla mamka když jsem byl ještě malej sígr, ale jelikož si to z tý doby moc nepamatuju, tak oficiální seznámení s tímhle dílem beru až na středí škole). Nebýt povinný četby, nikdy bych asi Malýho prince nečetl. Už takhle jsem povinný četby četl jen asi polovinu, protože některý knížky jsem fakt nedal. Né snad kvůli tomu, že bych narad četl, jako spíš kvůli strašnýmu a nezáživnýmu obsahu. Vraťme se ale k princovi. Ani nevím kdy jsem ho přesně začal číst, ale naprosto přesně vim, jakej byl ten pocit, když jsem ho dočetl. Mazec. Totální mazec v hlavě, strašně moc myšlenek. Okamžitě jsem se do tý knížky zamiloval. Chtěl bych vědět, jestli Exupéry zamejšlel dát do toho příběhu tolik dvojsmyslů a mouder, protože jestli jo, tak je to pro mne opravdu génius a smekám před nim svojí kšiltovku a i kdyby mi povinná četba dala jen tohle tak toho ani v nejmenším nelituju. Říká se, že když si přečtete Malýho prince jako děti, potom jako dospělí a nakonec jako senioři, tak pokaždé ho pochopíte jinak. Já mám v plánu si ho přečíst tak za 20 let a jsem opravdu zvědavej, jestli se některý moje postoje nebo názory změní (Některý asi určitě, ale myslim spíš ty vnitřní a ty nejsilnější).

 

Do posledního odstavce vám dám 3 z mnoha skvělejch citátů, který tahle nadčasová knížka má:

 

1) ,, Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.“ – Nesmíme zapomínat na to, jak málo kolikrát stačí k tomu být štastnej a že někdy i dvě věty můžou obrátit naruby celej život.

 

2) Bral vážně bezvýznamná slova a byl proto velice nešťasten.“ – Neřešte blbosti, pomluvy a nehledejte něco tam, kde není nic. Protože čím víc se budete rejpat klackem v hov*u, tak tím víc bude smrdět.

 

3) „ Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, zůstává očím skryto.“ – Když nebudete vědět kudy kam, tak na chvilku přestaňte myslet hlavou a poslouchejte srdce, protože když budete poslouchat hlavu možná jednou uděláte správný rozhodnutí, ale bude to správný rozhodnutí, kterýho můžete do konce života litovat ;-).

 

$@▼©

(Jestli se Ti to líbí, budu rád za sdílení, ď) ▼▼▼

táta napsal:

Jsem pyšný, nejen na Tvé „postřehy“, mnohem úžasnější je, že se o ně dokážeš podělit se všemi, kteří stále ještě „nepřestali hledat“. A to nejen O Vánocích.
Kouzelný Štědrý den nám všem – lidem dobré vůle!

Savec napsal:

Díky 😉 Vážim si toho 🙂 A většina lidí nikdy nepřestala hledat, jen se jim na chvilku ztratila cesta 🙂

Lucy napsal:

Pěkné 🙂 také tu knížku mám moc ráda. 😉

Adél napsal:

Moc pěkné,bylo by super napsat shrnutí celého vašeho tour😃

X