parallax background

Jak se dostaly housle do kapely?

Příběhy našich songů
14.3.2017
Není prezident, jako prezident
26.1.2018

Ahoj všichni, kteří čtou tento blog. Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím také o jeden příběh. Bude to trochu z jinačího soudku, protože dnes nepíše bloger Savec ☺, nýbrž já Komky. Jak již Sájka v nějakém z blogů psal o začátcích kapely a skončil tím, jak jsem do kapely nastoupil já, tak bych se s vámi chtěl poděli story, jak jsem to vnímal já ☺ .

Tak hezky od začátku…
S hudbou jsem se seznámil už ve školce, kdy jsem nastoupil do zušky a začal hrát na housle. První roky byly krušný, moc mě to nebavilo a jsem rád, že jsem se na to nevykašlal… Postupem času jsem si k hudbě vytvořil velkej vztah a nechtěl jsem zůstat jen u houslí. Chtěl jsem klasicky holky oblbovat hraním na kytaru, tak jsem si začal sám brnkat ☺. V tý době jsem chodil na gympl a tam jsem poznal Antyho. Byl to stejnej magor jak já a po nějaký době co jsme spolu kalili a dělali všelijaký zhovadilosti nás napadlo, že bychom spolu mohli hrát jakožto dva “kytaristi“. Bylo to hrozný… Hráli jsme u nás v garáži (nikdy nezapomenu na koště, na kterým byl izolepou přilepenej mikrofon ☺, prostě profi zkušebna :D). Měli jsme pár zkoušek a pak jednou Anty přišel s tím že bude hrát v nějaký Brutální jahodě, tím naše velmi úspěšné duo skončilo :D.
O pár měsíců měli koncert v Kamenici nad Lipou na slavnostech města. Samozřejmě jsem se vydal si je poslechnout (v tu dobu jsem kluky vůbec neznal). Koncert mě bavil a říkal jsem si, že kluci jsou hustý, a že bych taky chtěl mít nějakou takovou kapelu. Večer se pak zvrhl ve velkej mejdan a já jsem se s klukama seznámil. Už bylo někdy nad ránem a já se zmínil, že hraju na housle a Sájka mi říká: „Nechceš s náma hrát na housle?“ Až do tý chvíle mě to vůbec nenapadlo a ani jsem si nedovedl představit, že by ta muzika s houslema mohla fungovat. Samozřejmě mi hned nasadil brouka do hlavy a řekli jsme si, že bychom to mohli zkusit. Kluci mi poslali nahrávku z koncertu a já jsem si domyslel k těm písničkám housle. Pak jsem přijel na první zkoušku a bylo jasno :D.

X