HISTORIE

2011

Filip a Karel neumí hrát na kytary, proto logicky přichází nápad založit kapelu. Bez kapky hudebního umu samozřejmě hned přichází myšlenky na slávu a zástupy fanynek, to však ještě neví, to není tak jednoduché a cesta je víc než trnitá. Taky ještě neví, že i přes všechny trable a nástrahy, které je čekají, bude tahle cesta dlouhá a plná těch nejlepších, nejbizarnějších a nejzapamatovatelnějších zážitků, které je za následující roky potkají.

2012

Do kapely se přidává Tůča, který chodí se Savcem na střední školu. Slovo dalo slovo a pod záminkou vína za 30 korun a představy první zkoušky jsme se sešli v jedné truhlářské dílně u naší kamarádky. Vzniká torzo první torzo budoucí kapely Brutální Jahoda. V této době vznikají pecky jako Superkočka, Kdo by nechtěl a jediná písnička, která se chytla i do ,,budoucnosti kapely“ se jménem Hvězdy. V únoru 2012 jedeme k Antymu nahrát akustické songy, aby se svět dozvěděl, že existují velikáni jako Brutální Jahoda. Songy jsou nahrány, zveřejněny a navíc při odjezdu už víme že máme nového člena. Do kapely se přidal Anty. S příchodem Antyho přichází rok, kdy pilně zkoušíme a máme i první koncerty (Dačice, Kamenice nad Lipou). Za tento rok jsme sdíleli podium se skupinami Arakain, K2, Tlustá Berta apod. Během roku vznikají songy Superman, Párty pokračuje (ta má svůj příběh, ale o tom až jindy), Ve tři ráno, Fading away atd…

2013

Do kapely přichází houslista Komky. (oficiálně považujeme toto datum za vznik Brutální Jahody). Od ledna do dubna je období míru. Poté opět zkoušíme. Vzniká písnička Lucy. Komkyho přechod je super změna a hudbě to dává nový rozměr. O prázdninách hrajeme na Kamenických slavnostech. Začínáme se dostávat do podvědomí lidí. Nahrána písnička Párty Pokračuje. Na slavnostech sdílíme pódium s kapelou Rybičky 48. Na podzim a v zimě koncertujeme ostošest. Pracujeme na vydání prvního DEMA s názvem ,,STARTUJ!“.

2014

Dne 1.1.2014 vychází naše první demo „STARTUJ“. Song „Po-Hádková““ se stává třetí nejhranější skladbou dne 2.1.2014 na stránkách Bandzone.cz. Další dva dny se drží mezi 5 nejlepšími. Vyhráváme hlasování na internetu o předkapelu Rybiček 48 v Českokrumlovském klubu Fabrička (koncert se nikdy neuskuteční z důvodu nemoci v kapele R48 a náhradní termín už není). Vznikají nové songy (Malý princ, Blbá, Půllitr pohádky). V dubnu nahrán druhý klip na písničku ,, Malý princ“ . Hrajeme na Vysočinafestu s kapelami jako Chinaski, Ine Kafe nebo Richard Muller. V červnu vyhráváme 3. místo v soutěži o nejlepší amatérskou kapelu Vysočiny. Do konce roku koncertujem nahráváme videoklip na song ,, Blbá“. Připravujeme materiál na nové album, které bude první studiové.

2015

Koncertujeme a sbíráme finální materiál na nové cédéčko. Za tento rok objíždíme velké množství koncertů. Navazujeme spolupráci s Davidem Dvořákem, který se ujímá místa manažera. Měníme si logo. Ke konci roku jedeme do studia Rápotice, kde nám Honza Říha nahrává pilotní song připravovaného alba s názvem „Reflektory“. K tomuto songu nahráváme i videoklip, který za první dny jeho premiéry slaví velkou vlnu sledovanosti. Dále koncertujeme, připravujeme písničky a do toho se pomalu připravujeme na maturitu.

2016

V roce 2016 doděláváme materiál na první oficiální cédéčko. Vyhráváme soutěž o hraní na Sofiefestu, který pořádá právě Honza Říha. Pomocí soutěže se také dostáváme na Natruc fest do Kolína a na Vysočina fest do Jihlavy. Za tento rok máme nejvíce koncertů v naší historii. Na podzim jedeme na BRUTÁLNÍ VÝBĚR TOUR společně s kapelou Náhodný Výběr. Tour má 12 zastávek po celé České republice a Brutální Jahoda tak neustále rozšiřuje počet svých fanoušků. S kapelou Náhodný Výběr navazujeme skvělé, dlouholeté přátelství ♥. Některé zastávky tour jsou divácky méně úspěšné (například naše infiltrace Havířova), nicméně je to pro nás obrovská zkušenost a podnět pro další tvorbu a práci.

2017

V tomto roce jedeme nahrávat CD s názvem „Čeho se bojíš“ do Rápotic k Honzovi Říhovi. Mezitím koncertujeme po celé České republice. Vydáváme lyric video „Čeho se bojíš“, které celé vytvoří náš kytarista Anty a následně CD a pořádáme křest v naší rodné Kamenici nad Lipou. Jedeme kapelní vodu společně s Náhodným Výběrem. Zahrajeme si také na tour kapely OVOCE, nebo třeba se skupinou Poletíme. V prosinci natáčíme u Petra Pokovby akustickou píseň „Vánoční“ a jedeme k ní točit ke Komkymu na chalupu klip. Konec roku ukončujeme vánočním koncertem v Kamenici nad Lipou.

2018

V lednu vydáváme videoklip „Stín“ ve spolupráci s Pro-Movie. Na jaře jedeme společné jarní tour s kapelou Zelenina, které má celkem 14 zastávek. Mezitím začínáme pracovat na nové tvorbě. V létě se podíváme na velké festivaly jako Jes fest, nebo Jatka fest. Vyhráváme základní kolo soutěž kapel v Přelouči a postupujeme do finále, kde nakonec končíme druzí (líbí se nám odůvodnění poroty, že jsme ještě mladí a máme více šancí vyhrát další soutěže ♥). Tuto sezónu ukončujeme na Pivní Kamenici. Doděláváme materiál na nahrávání 4 nových songů.

2019

Během ledna a února tohoto roku nahráváme u Damiána Kučery z kapely Skywalker čtyři nové singly (Paranoia, Do neznáma, Bang Bang a Utíkáš). Jedeme „Druhé rande tour“ s kapelou Zelenina, kde sbíráme materiál do připravovaného klipu „Do neznáma“, který později vychází 1. července. Tour je skvělá, stejně jako naši kamarádi ze Zeleniny. Během toho vymýšlíme a realizujeme klip k písni „Paranoia“, který vychází 1. května. Videoklip nám natáčí Jirka Zeman a hlavní roli v něm si zahraje Pawlie Čejka (Koblížci, Pawlie Poizn). V létě se podíváme na Moták fest a zahrajeme i na tradiční Pivní Kamenici. Na podzim jedeme pár koncertů s kapelami Štěpán Soukup a Maniak. Konec roku ukončujeme skvělým atmosférickým akustickým koncertem v Jindřichově Hradci.

2020

Se začátkem roku vytváříme nové písničky a hledáme další směr pro kapelu. Nechce se nám jít vlnou tvrdší hudby a cítíme, jaký styl hudby nás všechny baví a jak chceme dál tvořit. Sezónu otvíráme na domácí půdě v KC Jitka na Pivních slavnostech a máme připravenou jarní tour s kapelou Náhodný Výběr. Z tohoto tour se kvůli korona pandemii odjede jen koncert v Prachaticích v Kandláku. Nikdo z nás neví, jak bude svět vypadat po pandemii a scénáře jsou černé, proto se zbytek tour se neuskutečňuje i z důvodů vládních nařízení.  Během korona pauzy makáme na videoklipu k songu „Bang-Bang“ a plánujeme tvorbu nového CD. Také poprvé děláme živé live streamy a snažíme se maximálně využít čas, který máme díky uzavření naprosto všeho.

2021

Tento rok je opět ve znamení pokračující pandemie. Přes léto máme koncerty, které jsou divácky velmi úspěšné. V podzimním a zimním období se věnujeme dalšímu směřování kapely a nastavujeme si jasné cíle a celkově směr. V červnu nahráváme singl „Takhle chutná léto“ u Petra Lebedy z kapely Rybičky 48 na kterém nám hostuje Jakub Děkan. Dále nahráváme hymnu „Vlajky vlajou“, pro Slovan Kamenice nad Lipou. Vybavujeme novou zkušebnu a poctivě pracujeme na rozvoji kapely. Nepostradatelnou členkou týmu se stává Lucka Skoková, která na pozici managerky všechny přesvědčuje, že do budoucna má náš společný tým velký potenciál a je jen na nás, jak se ke všemu postavíme.

2022

Na začátku roku probíhá zásadní rozhodnutí pro nahrávání úplně nového alba. Je to sice proti aktuálnímu trendu vydávání singlů, ale my to tak cítíme. Další zásadní rozhodnutí je, že si budeme album nahrávat celé sami. Na začátku roku vydáváme videoklip k songu „Utíkáš“, který je posledním před samotným albem. Videoklip k „Utíkáš“ celý natáčí, stříhá a produkuje náš kytarista Anty. Song Utíkáš se také dostává do mnoha rádií (rádio Hey, rádio Fajn Rock, rádio Česká Kanada, rádio Géčko, rádio Pelhřimov a další). Se songem Utíkáš si také v listopadu odškrtáváme premiéru v televizní stanici Óčko Star. Na konci roku doděláváme písničky na druhé studiové album a připravujeme úplně novou show.

2023

V roce 2023 doděláváme naše druhé oficiální album Blíženci, na kterém máme 10 písniček. Celé album se tvořilo u našeho Antyho a za první měsíce na světle světa se těší velké poslechovosti. Také pořádáme velký křest alba společně s oslavou 10 let naší kapely. Na tento křest dorazí přes 350 lidí a spolu s námi zahrají kamarádi z Náhodného Výběru, The Fibers a kapela Pekař. Celý křest je úspěšný a je to největší akce, jakou do této doby sami pořádáme s tím, že se jedná spíše o malý festival. Nechybí stánky s jídlem, pití, ale také třeba skákací hrad pro děti, nebo pyroshow od našich kamarádů Zeman Fireworks. Největší akcí tohoto roku je oslava narozenin Kuby Ryby v Hořepníku, kde spolu s Rybičkami 48 hrajeme výborný koncert, při kterém Kubu k narozeninám korunujeme na krále rock „n“ rollu a předáváme mu královský plášť, žezlo a korunu. Na tento koncert zavítá přes 1100 návštěvníků, a to i přes nepříznivé vlivy počasí. Na konci roku vydáváme videoklip k songu „Poslední drink“ a začínáme sbírat materiál na další řadové album.